Kaķi, Mājas mīluļi

10 mākslinieki, kuru sirdis pieder kaķiem

makslinieki-kaki-kolaza

Ļoti daudzi mākslinieki savos darbos labprāt ataino kaķus. Sajūsminās par kaķu ieradumiem, purniņu un acu izteiksmēm. Bet kaķi, spēlējot uz jūtām, nemanot un bezkaislīgi nolaupa sirdis. Uz visiem laikiem.

Toties mēs varam baudīt skaistus mākslas darbus, kas piesātināti ar mīlestību pret šīm burvīgajām radībām.

Angliete Kima Haskinsa

Foto-pinterest.com
Foto-pinterest.com

Māksliniece Kima Haskinsa (Kim Haskins) dzimusi Anglijā. Pārsvarā viņa strādā ar akrila krāsām uz kartona vai audekla. Viņas pinkainie daudzkrāsainie minči ar apaļām acīm vienmēr izraisa platus smaidus. Grūti aizmirst šos mīlīgos svītrainos kunkuļus. Kimas kaķi viegli, pat pārāk viegli nolaupa daudzas to cilvēku sirdis, kuri uz viņiem paskatās.

Amerikāniete Džoja Kempbela

Džojas Kempbelas zīmējums
Džojas Kempbelas zīmējums
Džojas Kempbelas zīmējums
Džojas Kempbelas zīmējums

Amerikāņu māksliniece-ilustratore Džoja Kempbela (Joy Campbell) dzīvo Vašingtonas štatā. Viņa glezno vairāk nekā 30 gadus. Tagad viņa strādā ar eļļu, un, protams, mīļākā gleznu tēma ir kaķi. Viņas minči ir apmierināti ar dzīvi, pašpietiekami. Viņi zviln uz dīvāniem un galdiem, rotaļīgi skatās acīs un pilnībā kontrolē cilvēku sirdis.

Mākslinieks no Latvijas Rihards Donskis

Zīmējums-Rihards Donskis
Zīmējums-Rihards Donskis

Rihards Donskis ir mākslinieks no Latvijas, kurš darbojas ar pseidonīmu Apofiss. Rihards glezno īpašas, nedaudz noslēpumainas ilustrācijas, kurās valda burvīgi kaķi. Maigās radības ar izteiksmīgām acīm un mīlīgopurniņa izteiksmi iekaro skatītāja mīlestību no pirmā acu uzmetiena.

Lietuvas māksliniece Norvile

Zīmējums-Norvile
Zīmējums-Norvile

Lietuvas māksliniece Norvile (Norvile Dovidonyte) – rudā iedvesmotāja Elvisa saimniece. Viņai patīk zīmēt kaķus, radīt neizsmeļamu laba garastāvokļa un labsirdīga smaida avotu. Māksliniece attēlo mājīgu, vienkāršu dzīvi, dzīvnieku smieklīgos paradumus. Viņa jau sen iemīlējusi kaķus.

Mākslinieks no Sanktpēterburgas Vladimirs Rumjancevs

Zīmējums-Vladimirs Rumjancevs
Zīmējums-Vladimirs Rumjancevs

Vladimirs Rumjancevs ir Sanktpēterburgas mākslinieku savienības un Sanktpēterburgas akvarelistu biedrības biedrs. Viņš ir Krievijas Mākslinieku savienības biedrs. Viņa darbi atrodami muzeju krājumos Krievijā, kā arī privātkolekcijās Vācijā, Amerikas Savienotajās Valstīs, Lielbritānijā, Somijā un Zviedrijā. Viņa kaķi ir romantiski. Viņi redz eņģeļus, mīl ziedus un lirisko pilsētu Ņevas krastos.

Japāņu mākslinieks Makoto Muramatsu

Zīmējums-Makoto Muramatsu
Zīmējums-Makoto Muramatsu

Japānas mākslinieks Makoto Muramatsu rada neticami aizkustinošas gleznas. Kaķi jau sen nolaupījuši viņa sirdi un dvēseli un turpina to darīt gandrīz ar ikvienu, kurš ielūkojies mākslinieka attēlotajos minčos. Romantiķis no Uzlecošās saules zemes ar maigumu izzīmējis katra kaķa mīlīgo ģīmīti.

Maskavietis Stepans Kaširins

Zīmējums-Stepans Kaširins
Zīmējums-Stepans Kaširins

Stepans Kaširins dzimis Maskavā. Viņš ir UNESCO Mākslinieku federācijas loceklis. Uz viņa audekliem kaķi dzīvo kā pūkaini, silti cilvēki. Brauc ar automašīnām, organizē svinības, svin kāzas. Stepans attēlo dzīves situācijas, kas piepildītas ar saprotamu un labvēlīgu humoru. Viņa kaķu purniņi pauž smieklīgas emocijas.

Krievs Valērijs Hļebņikovs

Zīmējums-Valērijs Hļebņikovs
Zīmējums-Valērijs Hļebņikovs

Valērijs Hļebņikovs dzimis Tveras apgabalā. Tagad viņš dzīvo Maskavas apgabalā. Jau trīs gadu vecumā mazais Vaļera uzzīmēja savu pirmo zīmējumu. Un tas, protams, bija kaķis. Viņa kaķi izskatās kā smagi, labsirdīgi milži. Ir lieliski apskaut tādu kaķi un ne par ko neuztraukties. Valērija darbi ir ar humoru, labsirdīgi un silti.

Ļeņingradā dzimušais Vladimirs Stahejevs

Zīmējums-Vladimirs Stahejevs
Zīmējums-Vladimirs Stahejevs

Gleznotājs Vladimirs Stahejevs dzimis Ļeņingradā. Daudzus gadus nodarbojies ar ilustrēšanu. Grafiskās sērijas kaķi ir ļoti eleganti, emocionāli un skaisti. Viņu purniņi attēlo emocijas tik spilgti, ka var nolasīt kaķu domas. Kaķi ir dusmīgi, ziņkārīgi, pārsteigti, kaut ko vēlas, no kaut kā baidās. Viņi apveltīti ar spilgtu raksturu.

Vasja Ložkins no Solņečnogorskas

Zīmējums-Vasja Ložkins
Zīmējums-Vasja Ložkins

Vasja Ložkins dzimis Krievijā, Solņečnogorskā. Viņa zīmējumi, kuros attēlotas rudo kaķu emocijas, piesaista ar neatkārtojamo humoru. Jokojoties viņš atzīst, ka nemaz neprotot zīmēt. Tāpat viņš atzīstas, ka viņa gleznas patiesībā ir pasakas ar laimīgām beigām. Tāpēc ir cerība, ka desas tomēr pietiks visiem.

2 Komentāri

 1. ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

Pievienot komentāru