Praktiski
Mājas

10 lietas, no kurām jāatbrīvojas šajā pavasarī. Izdari to!0

Foto: Fotolia

Kārtības ieviešanai piemīt maģiskas spējas – sakārtojot māju, brīnumaini uz labo pusi pārmainās attieksme pret pasauli, kā arī kārtība harmonizē mūsu iekšējo pasauli. Pavasaris ir īstais laiks, lai pārskatītu ziemas laikā uzkrāto un atbrīvotu telpu jaunām idejām un mantām.

Apģērbs, kurš vairs netiek nēsāts
Ja skapis ir pārpildīts ar nevajadzīgām un liekām mantām, tad arvien grūtāk ir sakombinēt garderobi un saprast, kā tajā trūkst. Ja kāds apģērba gabals netiek nēsāts ilgāk par diviem gadiem (daži iesaka izmest pat tikai gadu nenēsātas drēbes), droši no tā atvadieties. Tā trūkumu pat nepamanīsiet, bet brīvo vietu skapī – noteikti.

Vecie žurnāli
Diez vai jūsu plānos šajā pavasarī ietilpst pārlasīt iecienītākā žurnāla iepriekšējo gadu izdevumus. Tad kādēļ ļaut tiem aizņemt vietu jūsu dzīvoklī un krāt putekļus?

Grāmatas
Rūpīgi pārskatiet savu grāmatu plauktu – tur noteikti ir izdevumi, par kuriem brīnīsieties, kāpēc tie vispār atrodas jūsu mājoklī. No nevajadzīgām grāmatām var atbrīvoties, tās kādam atdodot vai pārdodot – sociālajos tīklos ir grupas, kur notiek šāda veida grāmatu apmaiņa.

Zāles, kurām beidzies derīguma termiņš
Veicot ģenerāltīrīšanu, noteikti pārskatiet mājas aptieciņu – no daudzām pudelītēm un tabletēm nāksies šķirties, jo tām būs beidzies derīguma termiņš. Ja radīsies kāda situācija, kur būs nepieciešamas zāles, tās būs iespējams ātri atrast sakārtotajā plauktā.

Apavi
Izpētiet rūpīgi apavu plauktu un būsiet pārsteigti, cik daudzi no tiem ir jau savu laiku nokalpojuši un vairs netiks nēsāti. Īpaši rūpīgi jāielūkojas bērnu apavu plauktā, jo tur noteikti būs aizķērušies apavi, kuriem šajā pavasarī jāmeklē citi īpašnieki.

Novecojuši plānotāji
Pārskatiet savu rakstāmgaldu – tur noteikti ir iesākti plānotāji, blociņi, kuros ierakstītas kādas apņemšanās, kuras tā arī nav izdevies realizēt. Atbrīvojiet savu darbavietu no nevajadzīgām papīra kaudzēm. Rodiet vietu jaunām idejām!

Kosmētika
Uzmanīgi pārskatiet kosmētikas plauktiņu – arī kosmētikai ir derīguma termiņš. Atbrīvojieties bez sirdsapziņas pārmetumiem no aizsāktām, bet neizlietotām lūpu krāsām, acu ēnām, ķermeņa krēmiem.

Rotaslietas
Pavasarī jums ir nepieciešamas skaistas un spilgtas rotas, tādēļ atbrīvojieties no rotaslietām, kuras ir vecmodīgas, zaudējušas savu spožumu un lieki aizņem vietu.

Piemiņas lietas
Pat ja sirdī esat neglābjams romantiķis, rūpīgi pārskatiet piemiņas lietu krājumus. Kino biļetes, kas saistās ar sentimentālām atmiņām, izkaltēts zieds vai apsveikuma kartīte – varbūt glabājat tās tikai ieraduma dēļ un ir laiks no šīm ierastajām lietām atvadīties, atstājot tikai tās, kuras ir patiešām svarīgas jums.

Čeki un rēķini
Piesardzība ir laba rakstura īpašība, taču mūsdienās nav nepieciešamības glabāt vairākus gadus vecus čekus. Ja tomēr vēlaties iemūžināt tajos atspoguļoto informāciju, tad laiks tos digitalizēt.

LA.lv
IL
Ilze Līvmane
Praktiski
No mantojuma var arī atteikties? 2
1 diena
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Sagatavo auto ziemai – viss, kas jāzina par riepu maiņu
1 diena
Inita Šteinberga
Praktiski
Ieziemot telpaugus, gādāt par apgaismojumu un citi darbi, kas oktobrī vēl jāpaspēj
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Veselam
Cenrādī par veselības aprūpes pakalpojumiem viens, rēķinā – kaut kas cits 1
4 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Turcija un ASV vienojas par ugunspārtraukšanu Sīrijā
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Izskan jauni vārdi Latvijas Bankas prezidenta amatam
4 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Mājās nav pārnācis zēns: meklē 11 gadus veco Rinaldu 1
6 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Latviju sasniegs jauna nokrišņu zona: sinoptiķu prognoze 7 dienām 1
9 stundas