Praktiski
Mājas mīluļi

10 atšķirības starp kaķu mīļotājiem un suņu faniem0

Foto – Fotolia

Stāsts, vecs kā pasaule

Šis stāsts nudien ir vecs kā pasaule: kaķu mīļi un suņu draugi mūždien cenšas viens otram pierādīt, ka tieši viņu mīluļu izvēle ir tā, kas atklāj gan gudru prātu, gan plašu sirdi.

Radīts daudz stereotipu un pieņēmumu, tagad tiem klāt nākuši arī vairāki visnotaļ zinātniski pētījumi. Kāda ir atbilde? Protams, atkarīga no lasītāja skatupunkta!

Tāpat kā atšķirīgi izvēlas mīluļus, kaķu un suņu fani arī atšķirīgi vērtē dažādus dzīves procesus un kvalitātes. Pētījumā, kurā piedalījās 600 studenti, zinātnieki atklājuši, ka katrai no abām lielajām dzīvnieku mīļotāju grupām ir savas noteiktas īpašības.

Suņumīļi klausa

Foto – Shutterstock
Nav pārsteidzoši, ka suņu cienītāji pēc dabas ir paklausīgāki. Kā teikts kādā izdevumā “Hufftington Post” publicētā rakstā, suņu mīļotāji “precīzāk ievēro noteikumus”, kamēr kaķu faniem “ir tendence izrādīt nepakļāvīgāku attieksmi, viņi drīzāk ir elastīgi nekā likumpaklausīgi visās jomās”. Tie mīluļu saimnieki, kur kādreiz centušies sasaukt savu kaķi, kad tam ir kas interesantāks darāms, šo punktu noteikti labi sapratīs.

Kaķumīļi ir gudrinieki

Foto-Shutterstock
Šajā punktā secinājumi kļūst pretrunīgi. Pētījumā kaķu faniem intelekta testos bija augstāki rezultāti nekā “sunistiem”. Lai gan šo apgalvojumu nekādā ziņā nevajadzētu attiecināt uz visiem katras grupas pārstāvjiem, pētījuma rezultāti sliecās par labu “kaķistiem”.

“Sunisti” – aktīvāki un draudzīgāki

Izdevuma “Live Science” rakstā par šo pašu pētījumu minēts, ka suņu mīļotāji visumā ir draudzīgāki, aktīvāki un enerģiskāki. Kaķu cienītājiem šīs īpašības piemita ievērojami retāk.

“Kaķisti” – atvērti visam jaunajam

Foto – LETA

Tāpat kā intelekta testos, ar to nav jāsaprot, ka suņu mīļotāji atrodas tieši pretējā nometnē. Drīzāk varētu teikt, ka “kaķisti” konsekventāk bija gatavi visam jaunajam dzīvē. Lai to noteiktu, pētījuma dalībniekus aptaujāja par mākslu, neparastām idejām, piedzīvojumiem un noteica viņu vispārējo zinātkāres līmeni.

Suņu fani mīl cilvēkus

Foto – Shutterstock
Nav nekāds noslēpums, ka kaķiem patīk stāvēt mazliet atstatus no jebkādas kņadas. Tādā pat veidā to saimniekiem ne tik ļoti patīk saviesīga dzīve kā suņu īpašniekiem, kuri vairāk izbauda sev līdzīgo sabiedrību. Žurnālisti piezīmē, ka to parāda arī fakts, ka suņa saimnieka dzīvesveids ir nedaudz aktīvāks, sākot jau ar ikdienas pastaigām uz parku, kur ir vairāk iespēju satikt citus cilvēkus (un suņus).

Kaķu mīļotāji ilgojas pēc sirsnības

Ilustratīvs attēls
Foto – Shutterstock
Iespējams, tas nav sevišķi pārsteidzoši, bet pētījumā konstatēts, ka “kaķu cilvēki” no saviem mīluļiem vairāk sagaida sirsnīgu pieķeršanos, kamēr “sunisti” augstāk vērtē sava dzīvnieka sniegto sabiedrību. Psiholoģe Denīze Guastello atzina, ka “iespējams, cilvēki izraugās mīluļus, vadoties pēc savas personības vajadzībām. Piemēram, kaķus bieži uztver kā neatkarīgus dzīvniekus, kas prot paši sev pakavēt laiku un piesardzīgi izturas pret citiem.”

“Kaķu cilvēki” ir jūtīgāki

Foto – LETA
Cilvēki jūtīgumu bieži uzskata par negatīvu rakstura iezīmi, bet ne vienmēr tas tā arī ir. Pētījums liecina, ka kaķu saimnieki biežāk izrāda jūtīgumu, kamēr “sunistiem” šī iezīme ir retāk sastopama.

Suņu mīļotāju ir vairāk

Foto – Shutterstock.com
Izdevums “Live Science” ziņo, ka 60% pētījuma dalībnieku atzina, ka suņi tiem patīk labāk, kamēr tikai 11% deva priekšroku kaķiem (pārējie sacīja, ka abi dzīvnieki tiem ir vienlīdz mīļi, vai arī nepatīk neviens). Izskatās, ka “sunisti” ir laimējuši popularitātes balsojumā!

Kaķu saimnieki dod priekšroku vientulībai

Saistītie raksti

Foto – Shutterstock
Žurnāls “Modern Dog” piebilst, ka kaķu īpašnieki par trešdaļu gadījumu biežāk dzīvo vieni un divreiz biežāk mitinās dzīvoklī, nevis mājā. Suņu saimniekiem raksturīgāka dzīve mājā kopā ar lielāku ģimeni vai vismaz dzīvesbiedru.

“Suņu cilvēkiem” piemīt tieksme dominēt

Foto – Shutterstock
Tai pašā “Modern Dog” rakstā teikts, ka “kaķiniekiem” piemīt mazāk noslieču, kas saistītas ar dominēšanu pār apkārtējiem, nekā “sunistiem”. Starp šīm īpašībām ir uzstājīgums, pašpārliecinātība, spēja panākt savu un neatlaidība.

LA.lv